In English
04071, Київ, вул. Нижній Вал 15,
поверх 5, офіс 502
На мапі
жовтень 2015 року
жовтень 2015 року
3238
Керуючий партнер Олександр Саусь
спеціально для hubs.ua

7 порад для власників бізнесу з управління персоналом і маркетингом

Керуючий партнер Олександр Саусь
спеціально для hubs.ua

Реалії українського бізнесу показують, що існують два напрямки, які викликають найбільшу кількість невдоволень з боку власників бізнесу. Це управління персоналом і маркетинг. Чому ж так рідко збігаються результати роботи цих функцій з очікуваннями з боку власників? Що викликає найбільшу кількість нарікань? Нижче наводимо сім порад, яким чином можна впоратися з невідповідністю очікувань і дійсності.

1) Власники бізнесу, побудувавши його, часто впевнені в тому, що вони все знають і вміють краще за інших. Така позиція має право на існування до тих пір, поки компанія розвивається, росте і не потребує знань професійних менеджерів для управління. По закінченню часу, вона втрачає свою актуальність, оскільки виникає потреба залучати експертів, які мають реальний досвід у тій чи іншій сфері. Тому власникові бізнесу потрібно це вчасно усвідомлювати і приймати.

2) Буває, що протиріччя між управлінням персоналом і маркетингом викликані недооцінкою їхньої важливості в розвитку компанії. Ці напрямки здаються не такими значущими, як наприклад, продажі, які приносять дохід, або фінансова функція, яка потрібна для обліку та оптимізації витрат. Тим не менше, вони мають стратегічне значення, а не просто інформаційна підтримка або ж забезпечення наявності персоналу в достатній кількості. Власники бізнесу часто не схильні передавати питання, пов'язані з розробкою стратегії маркетингу або ж підбору ключових співробітників, своїм підлеглим. Це відбувається, незважаючи на те, що мало хто з них дійсно є професіоналом у цих двох областях, адже наявність таких компетенцій не завжди відповідає моделі підприємництва. Ускладнюється ситуація низькою якістю фахівців, доступних на ринку праці.

3) Відношення власника бізнесу і психологія його найманого працівника будуть докорінно відрізнятися. Перший готовий працювати цілодобово, зі зрозумілих причин, другий — з 9.00 до 18.00, з перервою на обід і перекуром. Звичайно ж, із цього правила бувають винятки, але рідко і за великі гроші. І їх не можна розглядати як норму життя. Саме тому вибудовувати систему мотивації та очікувань від найманого персоналу власник повинен з урахуванням такої психології.

Приймати на роботу потрібно тільки тих людей, які відповідають зовнішнім ознакам корпоративної філософії та культурі бізнесу.
4) Приймати на роботу потрібно тільки тих людей, які відповідають зовнішнім ознакам корпоративної філософії та культурі бізнесу. Персонажі, що відрізняються від прийнятих в компанії стандартів, можуть принести тільки напруженість і демотивацію в колектив. Навіть якщо ця людина є винятковим професіоналом, вибудувати з ним ефективну комунікацію, управління та маркетинг буде дуже важко. Винятком може бути бажання власника бізнесу змінити існуючу корпоративну культуру, правда в цьому випадку такий співробітник не повинен бути єдиним і процес може зайняти значний період часу.

5) До співробітників потрібно ставитися з повагою. Такий підхід є частиною маркетингу вашої особистості. Ви повинні визнавати досвід і знання таких людей, прислухатися до їхніх порад, а не давати розпорядження згори. Інакше, навіщо ви їх взяли на роботу і за що їм платите винагороду?

6) За повагою іде довіра. Чим вища довіра, тим більший процес залучення та делегування, і тим вище шанси у співробітника стати причетним до розвитку компанії. Делегуючи, безумовно, не можна забувати про кваліфікацію співробітника, його проактивність і бажання брати на себе відповідальність.

7) І останнє, це система винагороди. Ви повинні спробувати стати на місце свого підлеглого, щоб краще зрозуміти його. Подумайте, чи готові ви працювати на запропонованих йому умовах? Подивіться, як виглядає ситуація на ринку праці, чи є професіонали, які можуть виконувати цю функцію за таку оплату. І, вже виходячи з ваших внутрішніх відчуттів, приймайте рішення, ким і на яких умовах закривати ту чи іншу позицію.

Hubs.ua